Online İşlemler

Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Teknolojide yaşanan gelişmelerin etkilediği bir diğer sektör ise Alarm Sistemlerdir. Tüketiciler daha etkin fonksiyonlara sahip olan ürünleri daha uygun fiyatlara alabilmelerini sağluyor. Bu alanda en büyük değişimlerin yaşandığı alanlardan birisi ise akllı alarm sistemleridir. Standart alarmların dışında olan akıllı alarm sistemlerinin tüketicilere sunduğu avantajları sizler için hazırladık.

İnternete Bağlı Alarm Sistemleri

İlk bakışta akıllı alarm sistemlerinin göze çarpan özelliklerinden birisi internete bağlı olmasıdır. Standart alam sistemlerinin bir bölümü internete bağlanabilme özelliğine sahip olsa dahi akıllı alarm sistemleri bu deneyimi bir üst seviyeye çıkartabiliyor.

Akıllı alarm sistemleri, ioT yani "Internet of Things" kontrol edilebilen bir merkez olarak çalışıyor. Türkçeye "Nesnelerin interneti" olarak çevrilen IoT ortak bir iletişim protokolü üzerinden diğer cihazlara veya internete bağlanabilen cihazlardan oluşuyor. Bu cihazlar, çamaşır veya bulaşık makinesi, akıllı ampüller, televizyon ve buzdolabı gibi eşyalarının yanında kapı, duman, su baskını sensörleri ve güvenlik kameraları gibi ekipmanlar yer alıyor. Akıllı alarm sistemi sayesinde tek merkezden internete bağlantınızın olduğu bir yerden bu cihazların durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kolay ve Modüler

Akıllı alarm sistemleri kablosuz oldukları için oldukça kolay kuruluma sahiptirler. Kurulum için evinize kablo döşemenize gerek yoktur, bu sayede evinizin görüntüsü bozulmaz. Akıllı alarm sistemlerinin önemli bir özelliği de geleneksel alarm sistemlerine nazaran daha esnek bir yapıya sahip olmalarıdır. Akıllı alarm sistemleri ihtiyacınıza uygun yeni cihazlar ekleyerek daha fazla özelliklere sahip olabilirisniz.

Daha Güvenli

Standart alarm sistemlerinin bir bölümü merkezi bir hat üzerinden bağlanır. Bu hat kabloların kötü niyetli bireyler tarafınan kesilmesi alarm sisteminin bozulmasına neden olur. Akıllı alarm sistemleri iletişimi GSM üzerinden yaptıkları için bağlantının kopması neredeyse imkansızdır. Alarm sistemleriniz bu sayede sizin ve bağlı olduğu merkezi birimler sürekli iletişim halinde olur.

Tam Kontrol

Akıllı sistemer ile sadece güvenliğimiz artmaz bununla beraber hayatınız da kolaylaşır. IoT olan cihazlarınızı kontrol edilebilen sistemler sayesinde bir çok cihazı evinizden uzakta olsanız bile kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Örneğin birkaç günlük bir iş gezisinden eve dönerken ev soğuk olmasın diye kombinizi yakabilirsiniz. Yola çıkmadan önce kobinizin termostat ayarını yaparak siz eve ulaşmadan istediğiniz sıcaklık seviyesine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Teknolojinin sağladığı bütün olanakları kullanan Akıllı Ev Sistemleri