Online İşlemler

Çocuklu Evlerde Alınması Gereken Önlemler

Anne ve babanın çalışması modern hayatın gerekliliğinden birisidir. Anne ve baba çalıştığında evlerde çocuklar hafta içi her gün evde tek başlarına kalmak zorunda kalabiliyor. Bu durum anne ve baba çalışıyorken akıllarında kalmasına neden oluyor. Fakat biraz eğitim ve teknolojinin de yardımıyla evleriniz çocuğunuz için daha güvenli ve kullanışlı hale getirmeniz mümkün. Evinize yerleştireceğiniz etkili ve güvenlik sistemleri ile birlikte çocuğunuzu evinizin içerisinde ve dışarısından gelebilecek tehlikelere karşı koruyabilirsiniz.

Evinize Güvenlik Sistemi Kurun


Yalnız çocuklarınız için değil, tüm ailenizin güvenliğini korumak için evinize bir güvenlik sistemi kurmanızı tavsiye ediyoruz. Güçlendirilmiş kapılar ve pencerelerle desteklediğiniz bir güvenlik sistemi evinizi her türlü hırsızlık, su baskını, yangın gibi tehlikelere karşı koruyabilecektir. Evinizin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirebileceğiniz teknolojik bir güvenlik sistemi uzakta olduğunuz zaman bile evinizin durumunu kontrol altında tutabilir, gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Önlem Almaya Çocuklarınızı Eğitmekle Başlayın


Evinize güvenlik sistemi kurmak evinizi çocuklarınız için daha güvenli bir hale getirmeye yeterli olmayacaktır. Sistemin etkili bir şekilde çalışabilmesi için ççocuklarınıza ev içerisinde nasıl güvende kalacaklarını öğretmeniz gerekiyor.

İlk olarak çocuklarınıza evin güvenlik sisteminin nasıl işlediğini öğretin. Eğer çocuğunuz belirli bir yaşın üzerindeyse bu sistemi rahatlıkla öğrenecektir. Etkin bir güvenlik sistemi kullanımızla evinizde oluşabilecek tehlikeleri minimuma indirebilirsiniz

Bildiğiniz üzere diğer bir husus da çocuklarınıza siz evde yokken kesinlikke kapıyı açmamalarını tembihlemek. Güvenlik sisteminize entegre olan bir görüntülü diyafon ile kapı girişini izleyebilir ve daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Diğer konu da sosyal medyadaki davranışlar konusunda çocuklarınızı eğitmek. Çocuklar sosyal medyada paylaşmak için yetişkinlerden daha az seçicidir. Onları evde yalnız oldukları zaman yapacakları paylaşımlara dair eğitin.

Çocuğunuzun Komşularla Tanışmasını Sağlayın


Evde olmadığınız acil bir zamanda evinizin yakınında olan komşularınız size büyük derecede yardımcı olacaktır. Bunun için çocuğunuzun komşuları tanımasını sağlayın. Çocuğunuzun bir cep telefonu varsa acil durumlarda yardım isteyebileceği kişilerin telefon numaralarını telefona kaydedin. Eğer bir telefonu yoksa bu numaraları buzdolabı gibi görülebilir bir yerde bulundurun.

Acil Durumlarda Aranması Gereken Numaraları Çocuğunuza Öğretin


Polis, itfaiye, jandarma, ambulans gibi acil durum servislerinin numaralarını öğrenmesini sğalayın. Bu numaralarla beraber acil durumlarda iletişim kuracağı tüm aile bireylerinin numaralarını da evinizin görünür bi yerine dulundurun.

Ev İçerisinde Olan Eşyaları Başkasına Bahsetmemesi Gerektiğini Söyleyin


Çocuklar ailenizin her türlü üstünlüğünü etrafına anlatarak sosyal konumları güçlendirmeye ve statü edinmeye çalışırlar. Bu yüzden aldığnıız yeni bir bilgisayar ya da televizyondan herkese bahsedebilirler. Çocukların sahip olduğu bu açık sözlülük kötü niyetli insanlar için önemli bir bilgidir. Bu yüzden çocuklarınıza evdeki eşyalardan etrafındaki kişilere bahsetmenin ortaya sorunlar çıkartabileceğini öğretin.

Çocuğunuza Temel Güvenliği Öğretin


Çocuğunuz tek başına çeşitli acil durumlarla mücadele etmesi gerekebilir. Bu durumdan farklı acil durum senaryolarıyla baş başa kaldığında ne yapması gerektiğini öğretin. Çocuğunuzun erken yaşlarda temel ilk yardım eğitimi alması ona ilerleyen yıllarda yardımcı olacaktır. Ayrıca yangın ve su baskını tarzı durumlarda ne yapması gerektiğini öğretin.